Pleteme věnce z pampelišek

  

Venku už běží jaro naplno, venku všechno kvete a louky jsou žluté pampeliškami. My jsme se v pracovním vyučování učili plést věneček z pampelišek. koukněte, jak se nám to povedlo :)

 

 

 

 

Register to read more...

Dětské hřiště

 

Konečně se venku oteplilo a my jsme se vydali na dětské hřiště trochu si zasportovat. Nejoblíbenější je tam lanovka, na které se vozíme, ale i kolotoč a houpací koník se nám líbí. Bylo to bezva dopoledne :)

 

 

 

 

Register to read more...

Krajské kolo recitační soutěže

  

Jak jsme psali už minule, do krajského kola recitační soutěže z naší třídy postoupila Janička a Adélka. Obě tedy dále trénovaly svou básničku a vystoupily s ní v muzeu společně s dětmi z dalších škol z celého kraje. Nakonec jsme i tam uspěli a Adélka lzískala 3. místo. Moc jí gratulujeme :)

 

 

 

Register to read more...

Recitační soutěž

  

Na tento den jsme se připravovali už dlouho. Vybírali jsme a učili se básničky a pilovali jejich přednes. Mysleli jsme, že už to umíme úplně dokonale, ale když vás najednou poslouchá tolik lidí a porota, je to něco úplně jiného než to říkat jen ve třídě před svými kamarády.  

Register to read more...

Masopustní průvod

  

V únoru jsme se rádi zúčastnili akce, kterou už druhým rokem pořádala školka, a to byl masopustní průvod městem. Opět jsme se tedy oblékli do všelijakých masek a vydali se do města za doprovodu všelijakých chrastítek, rachtátek a řechtaček. Kdo neměl čím chrastit, tak alespoň povykoval a křičel  na pusu. 

  

Register to read more...

Leden ve škole

 

Leden byl docela náročný měsíc. Po čtrnácti dnech válení se doma, onpočinku a jedení cukroví jsme se museli rychle vrátit do školních lavic a učit se, protože nás čekalo uzavírání prvního pololetí a s tím spojené známkování. Venku napadl sníh, tak nás to spíše lákalo k zimním radovánkám, ale ani o ty jsme nebyli ochuzeni.

 

 

Register to read more...

Karneval na ledě

 

Prosinec byl bohatý na akce, v pátek 11. prosince se konal karneval na ledě, tentokrát v dopoledních hodinách místo školy. Masky jsme si vyrobili ve škole v pracovním vyučování, měli jsme je jen na obličej, jinak jsme se teple oblékli, aby nám nebyla zima. 

 

Register to read more...

Mikuláš

 

Přišel k nám Mikuláš. A nepřišel sám, přišli s ním i čerti a andělé a přinesli nám sladkosti a dokonce i nějaké drobné dárky. Vůbec jsme se nebáli, protože Mikuláš byl moc hodný, andělé také a dokonce i čerti byli roztomilí a vůbec nás nestrašili. Zazpívali jsme jim písničku a pak jsme se s nimi dokonce vyfotili na památku. 

Register to read more...

2. a 3. třída - kdo jsme

 

Od září spolu chodíme do třídy, je nás celkem 7, pět druháků a dva třeťáci. Máme jinou paní učitelku, než jsme měli loni, musíme si zvykat. Vytvořili jsme si třídní pravidla, která se učíme plnit, a také třídní hodnocení, takový herní plán, ve kterém postoupíme každý den o jedno políčko, když jsme hodní a všechno se nám daří.

 

 

 

 

Register to read more...

Kukátko

                                           

Ve středu 25. listopadu proběhlo v muzeu v Moravské Třebové už desáté Kukátko. Co to je? No přeci divadelní přehlídka speciálních a praktických škol. No a my jsme si pro tuto příležitost připravili divadelní představení Koblížek na cestách. Pilně jsme trénovali, abychom se naučili všichni svoje texty. Osud nám trochu házel klacky pod nohy, protože se nám nejdříve odstěhoval Koblížek, 

Register to read more...

Den na střelnici

V pátek 6. listopadu jsme nešli do školy se učit, ale vyrazili jsme sportovat na střelnici. Naše paní učitelka s námi nemohla, protože jela do Holandska zpívat se sborem. Proto jsme na střelnici byli s paní vychovatelkou Elfmarkovou, kterou známe z internátu a ze cvičení pro nápravu zad.  Ten den pro nás byly připraveny sportovní disciplíny a soutěže, ve kterých se ukázalo, kdo je jak šikovný na házení,                                                      

Register to read more...

 

 


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO

 

Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Moravská Třebová - netfirmy.cz
Speciální školy - netfirmy.cz