2a3

 

Pleteme věnce z pampelišek

  

02052016091

Venku už běží jaro naplno, venku všechno kvete a louky jsou žluté pampeliškami. My jsme se v pracovním vyučování učili plést věneček z pampelišek. koukněte, jak se nám to povedlo :)

 

 

 

 

Číst dál: Pleteme věnce z pampelišek

Dětské hřiště

 

23052016148Konečně se venku oteplilo a my jsme se vydali na dětské hřiště trochu si zasportovat. Nejoblíbenější je tam lanovka, na které se vozíme, ale i kolotoč a houpací koník se nám líbí. Bylo to bezva dopoledne :)

 

 

 

 

Číst dál: Dětské hřiště

Krajské kolo recitační soutěže

  

DSCN8247Jak jsme psali už minule, do krajského kola recitační soutěže z naší třídy postoupila Janička a Adélka. Obě tedy dále trénovaly svou básničku a vystoupily s ní v muzeu společně s dětmi z dalších škol z celého kraje. Nakonec jsme i tam uspěli a Adélka lzískala 3. místo. Moc jí gratulujeme :)

 

 

 

Číst dál: Krajské kolo recitační soutěže

Recitační soutěž

  

P1100437Na tento den jsme se připravovali už dlouho. Vybírali jsme a učili se básničky a pilovali jejich přednes. Mysleli jsme, že už to umíme úplně dokonale, ale když vás najednou poslouchá tolik lidí a porota, je to něco úplně jiného než to říkat jen ve třídě před svými kamarády.  

Číst dál: Recitační soutěž

Masopustní průvod

  

DSCN9216

V únoru jsme se rádi zúčastnili akce, kterou už druhým rokem pořádala školka, a to byl masopustní průvod městem. Opět jsme se tedy oblékli do všelijakých masek a vydali se do města za doprovodu všelijakých chrastítek, rachtátek a řechtaček. Kdo neměl čím chrastit, tak alespoň povykoval a křičel  na pusu. 

  

Číst dál: Masopustní průvod

Leden ve škole

 

25012016060Leden byl docela náročný měsíc. Po čtrnácti dnech válení se doma, onpočinku a jedení cukroví jsme se museli rychle vrátit do školních lavic a učit se, protože nás čekalo uzavírání prvního pololetí a s tím spojené známkování. Venku napadl sníh, tak nás to spíše lákalo k zimním radovánkám, ale ani o ty jsme nebyli ochuzeni.

 

 

Číst dál: Leden ve škole

Karneval na ledě

 

P1280970Prosinec byl bohatý na akce, v pátek 11. prosince se konal karneval na ledě, tentokrát v dopoledních hodinách místo školy. Masky jsme si vyrobili ve škole v pracovním vyučování, měli jsme je jen na obličej, jinak jsme se teple oblékli, aby nám nebyla zima. 

 

Číst dál: Karneval na ledě

Mikuláš

 

IMAG3060Přišel k nám Mikuláš. A nepřišel sám, přišli s ním i čerti a andělé a přinesli nám sladkosti a dokonce i nějaké drobné dárky. Vůbec jsme se nebáli, protože Mikuláš byl moc hodný, andělé také a dokonce i čerti byli roztomilí a vůbec nás nestrašili. Zazpívali jsme jim písničku a pak jsme se s nimi dokonce vyfotili na památku. 

Číst dál: Mikuláš

2. a 3. třída - kdo jsme

 

adelaOd září spolu chodíme do třídy, je nás celkem 7, pět druháků a dva třeťáci. Máme jinou paní učitelku, než jsme měli loni, musíme si zvykat. Vytvořili jsme si třídní pravidla, která se učíme plnit, a také třídní hodnocení, takový herní plán, ve kterém postoupíme každý den o jedno políčko, když jsme hodní a všechno se nám daří.

 

 

 

 

Číst dál: 2. a 3. třída - kdo jsme

Kukátko

DSCN2978

                                           

Ve středu 25. listopadu proběhlo v muzeu v Moravské Třebové už desáté Kukátko. Co to je? No přeci divadelní přehlídka speciálních a praktických škol. No a my jsme si pro tuto příležitost připravili divadelní představení Koblížek na cestách. Pilně jsme trénovali, abychom se naučili všichni svoje texty. Osud nám trochu házel klacky pod nohy, protože se nám nejdříve odstěhoval Koblížek, 

Číst dál: Kukátko

Den na střelnici

CIMG7495V pátek 6. listopadu jsme nešli do školy se učit, ale vyrazili jsme sportovat na střelnici. Naše paní učitelka s námi nemohla, protože jela do Holandska zpívat se sborem. Proto jsme na střelnici byli s paní vychovatelkou Elfmarkovou, kterou známe z internátu a ze cvičení pro nápravu zad.  Ten den pro nás byly připraveny sportovní disciplíny a soutěže, ve kterých se ukázalo, kdo je jak šikovný na házení,                                                      

Číst dál: Den na střelnici

 

 


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO

 

Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Moravská Třebová - netfirmy.cz
Speciální školy - netfirmy.cz