1

 

Duben, Květen

 

1. dubna a není to apríl proběhla v naší škole recitační soutěž. Z naší třídy se zúčastnili všichni a máme velikou radost, protože Petr a Růženka obsadili krásné druhé a třetí místo a postoupili do krajského kola soutěže. Držíme palečky, aby se jim i nadále dařilo!

13.5.2016 jsme společně celá praktická škola dvouletá odcestovali do Brna na Tmavomodrý festival s vystoupením "Sněhurka". Představení se nám moc povedlo a sklidili jsme veliký potlesk. Druhý den jsme za odměnu jeli do VIda - zábavného vědeckého parku pro celou rodinu.A tam se nám také moc líbilo! Byl to moc pěkný výlet. :-)

Register to read more...

Leden, Únor, Březen

V lednu jsme celá třída poctivě studovali, aby i vysledek na vysvědčení byl co nejlepší. A podařilo se to! Tři z šesti spolužáků měli vyznamenání! Také jsme všichni dostali pochvalu třídní učitelky za reprezentaci školy na divadelní přehlídce Kukátko a na vánoční besídce.

Únor jsme začali tím, že jsme si vyjeli na týdenní lyžařský kurz do Orlických hor. Všichni jsme si to pořádně užili a moc se nám tam líbilo! Také jsme měli třetí týden v únoru jarní prázdniny, kdy jsme si náležitě odpočinuli. 

V březnu jsme si rádi vyslechli přednášku s městskou policií na téma "kyberšikana". Bylo to velmi poučné a řada z nás zjistila, kdy a kde asi udělala chybu a jak ji napravit. Počasí si s námi celý měsíc hrálo, chvíli svítilo sluničko a už jsme se radovali, že je tu jaro a první jarní měsíc nám pořádně nasněžilo. Tolik sněhu nebylo celou zimu! :-)

V pátek 18.3. jsme si celá praktická škola dvouletá připravili sváteční velikonoční oběd. Upekli jsme si velikonočního beránka, velikonoční věnec, obarvili jsme si vajíčka a k obědu jsme si připravili pečené kuřecí paličky s dušenou rýží. Ke kávě či kapučínu jsme podávali nepečený dort s ovocem, který nám velice chutnal. Už se těšíme na velikonoční svátky a taky na dny volna! :-)

 

Prosinec

Prosinec byl velmi bohatý na akce, kterých jsme se zúčastnili. Nejprve nás ve třídě navštívil v pátek 4.12.Svatý Mikuláš, andělé a čerti. Donesli nám nazdobené perníčky. Další pátek 11.12 jsme společně prožili karneval na ledě. Trochu jsme vymrzli, ale stálo to za to! Nejen, že jsme si zabruslili, ale také zasoutěžili a vyhráli krásné ceny v tombole. No, a to nás ještě čekala v útěrý 15.12 vánoční besídka celé naší školy v sále na Písku Přišli i někteří rodiče a společně jsme si to užili. Krásná vánoční vystoupení byla zakončena diskotékou. Poslední společná akce nás čekala ve čtvrtek 17.12., kdy jsme si uvařili sváteční oběd. Připravili jsme si nádhernou vánoční tabuli a přišla i paní ředitelka s panem zástupcem. Řízek i bramborový salát chutnal všem, zazpívali jsme si koledy a ještě si uvařili kávičku a ochutnali jsme naše vánoční cukroví.

Bylo toho hodně, ale stejně se nejvíce těšíme, co nám donese Ježíšek! Už jsme mu všichni napsali :-) Krásné vánoce všem! 

 

Register to read more...

Třebovské zpívání

Stalo sejiž tradicí, že se na podzim schází naši žáci a učitelé praktické školy dvouleté s žáky praktických dvouletých škol z Pardubic a Žamberka, aby spolu strávili krásné dopoledne plné písniček a zpívání. Letos jsme měli téma písní o zvířatech. A bylo to super! Kamarádi z Pardubic si dovezli s panem učitelem bubny a všelijaké hudení nástroje a  všichni jsme společně zpívali a zpívali. Bylo nám líto, že vše tak rychle skončilo. Na závěr jsme se společně vydali na prohlídku zámku. Už se těšme na příští školní rok  :-) na další třebosvké zpívání !!!

Register to read more...

Kukátko

 

25.11.2015 se uskutečnil již 10. ročník divadelní přehlídky Kukátko, která je přehlídkou vystoupení žáků speciálních škol. I letos k nám zavítali žáci z Brna, Pardubic, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Jevíčka. Naše praktická škola dvouletá z Moravské Třebové také vystupovala, tentokrát s pohádkou o Sněhurce. Všechna vystoupení byla již tradičně velmi pěkná, a tak si všichni zasloužili pěknou odměnu - dort. :-)

Nový školní rok

 

V novém školním roce jsme přivítali dva spolužáky. Petra a Petra :-). A jsme opět dobrá parta :-). Tak se těšíme na to, co nás čeká a nemine! :-)

 

 


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO

 

Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Moravská Třebová - netfirmy.cz
Speciální školy - netfirmy.cz