2

 

Škola v přírodě

 

     DSC02957   

6.června jsme vyrazili na Školu v přírodě do Radiměře. Skvěle jsme si to užili.

 

.

    

 

Číst dál: Škola v přírodě

Tmavomodrý festival

DSC02811

Na pátek 13.května jsme se moc těšili. Jeli jsme na festival do Brna. Cesta vlakem proběhla bez komplikací. Po dobrém obědě jsme měli zvukovou zkoušku.  V 16 hodin začalo slavnostní zahájení. Nám se naše představení Sněhurka moc povedlo. Sklidili jsme velký potlesk. Večer nás zavezli autobusem na internát, kde jsme přenocovali. Druhý den po snídani jsme jeli do Vida centra. Dověděli jsme se spoustu nových věcí, vyzkoušeli různé pokusy. Po obědě jsme nasedli na vlak a jeli domů.

 

Číst dál: Tmavomodrý festival

Recitační soutěž

 

     P1290214   

V pátek 1.4.2016 jsme se účastnili školního kola recitační soutěže. Protože jsme se všichni poctivě připravovali, básničky jsme pěkně uměli, tak jsme měli trému jen trochu. Také se nám recitace všem povedla. Všichni jsme dostali za snahu odměnu.

 

.

    

 

Číst dál: Recitační soutěž

Velikonoční oběd

P1100415Je pátek 18.3.2016, po dlouhé době svítí sluníčko a my jsme začali chystat náš oblíbený velikonoční oběd. Jedna část žáků začala vařit rýži a kuřecí stehýnka a druhá připravovala slavnostní tabuli. Když bylo vše hotovo, začali jsme hodovat. Přišla za námi paní ředitelka, pan zástupce a návštěva z krajského úřadu. Všem nám moc chutnalo. Na závěr bylo kapučínko a výborným nepečeným dortem. Moc jsme si to užili. Pak už jsme to museli všechno uklidit (to se nedá nic dělat) a hurá domů.

Číst dál: Velikonoční oběd

Beseda s policií

 

        

Dne  2.března se na naší škole konala beseda s městskou policií. Téma bylo kyberšikana. Dověděli jsme se spoustu zajímavých informací a pan Zobač nám zodpověděl všechny dotazy.

 

.

    

 

Číst dál: Beseda s policií

Hurá sníh

 

     IMG 20160107 125030   

Konečně jsme se dočkali a užili si sněhu při stavění sněhuláků  a koulování.

 

.

    

 

Číst dál: Hurá sníh

Karneval

P1290023V pátek 11.12. jsme se sešli na kluzišti. Zasoutěžili jsme si, zabruslili, vyhodnotili krásné masky a spokojení a taky trochu zmrzlí jsme se vrátili do školy.

Číst dál: Karneval

Kukátko

kukatko1Dne 25.11.2015 se konal jubilejní desátý ročník krajské přehlídky divadelních souborů Kukátko. I naše třída se účastnila. Tentokrát s představením Sněhurka a trpaslíci. Atmosféra byla skvělá. Vyhráli jsme výborný dort, na kterém jsme si velmi pochutnali. Byli jme rádi, že se naše práci takto pěkně zúročila.

 

 

Číst dál: Kukátko

Třebovské zpívání

zpivani1Dne 7. 10.2015 se v naší Speciální ZŠ, MŠ a PrŠ konal projekt „Třebovské zpívání.“ Již potřetí jsme pozvali studenty Praktických škol dvouletých z Pardubic a Žamberka. Po příjezdu bylo nejprve malé občerstvení a potom promítání filmů o Praktických školách dvouletých v Pardubicích a Žamberku. Následovala pěvecká vystoupení, která doprovázela naprosto úžasná atmosféra a zvuk varhan, bubnů a dalších rytmických nástrojů. Všichni se náležitě vyřádili. Po dobrém obědě jsme se přemístili do našeho zámku na expozici Barevná planeta. Ta se všem velice líbila. A už nastal čas loučení, neboť před našimi kamarády byla ještě cesta domů. Chceme poděkovat městu Moravská Třebová za finanční příspěvek, bez něhož by se projekt nemohl uskutečnit.

Číst dál: Třebovské zpívání

 

 


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO

 

Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Moravská Třebová - netfirmy.cz
Speciální školy - netfirmy.cz