Den na koních

 

Je čtvrtek 16. června a my opět po roce vyrážíme do Útěchova. Čeká nás "Projektový den na koních". Počasí je ideální, není zima ani moc teplo, občas se ukáže i sluníčko. V ohradách jsou krásní koníci, kobylky s malými hříbátky a také kozičky, prasátka....a ještě je můžeme krmit! Tradičně pro nás jsou připraveny různé hry, soutěže a úkoly. Nejlepší je ale jízda na koni. Pohled na svět z koňského hřbetu je prý nejkrásnější. Kdo to nezkusil, nemůže posoudit, ale my ano. Nádherný den! Moc děkujeme!!!

 

Register to read more...

Akademie

31. 5. 2016 se konala školní akademie. Opět se zapojila celá škola do programu nebo do příprav. Moderátorskou dvojicí byl letos František Konečný z naší třídy a Anetka Choutková z 5. ročníku. Všechna představení se vydařila a děti měly radost z potlesku. 

 

 

Register to read more...

Superstar

Každým rokem škola hledá novou superstar a každým rokem se přihlásí větší počet zpěváků a zpěvaček. Rok od roku stoupá úroveň a nasazení všech účastníků. Letos jsme museli dokonce udělat dvě kategorie, protože se přihlásil rekordní počet soutěžících. Vítězové jsou vlastně všichni, protože vystoupit před svými kamarády a spolužáky chce notnou dávku odvahy.

 

 

Register to read more...

Wikyland

Výlet je vždycky fajn, ale ve Wikylandu v Brně se nám líbilo snad úplně všechno. Užili jsme si spoustu legrace, zábavy, pohybu a nových zkušeností. Hned bychom si to zopakovali a všem, co si rádi hrají, vřele doporučujeme.

 

 

Register to read more...

Sportovní den

Byl pátek 13. května a vůbec to nebyl nešťastný den, jak se říká. My jsme naopak vyrazili na hřiště a užili jsme si prima den plný sportování a zdravého pohybu na čerstvém vzduchu. Některým se dařilo víc, některým míň, ale všichni jsme zvítězili sami nad sebou.

 

 

 

 

Register to read more...

Den s partnerským městem

V pátek 15. dubna 2016 se uskutečnil „Den s partnerským městem Banská Štiavnica“. Tato akce je nedílnou součástí 21. ročníku „Dny slovenské kultury v Moravské Třebové“. V 10.00 vystoupila taneční skupina APLAUSS a v 11.00 sokolníci Sv. Bavona. Obě vystoupení se nám moc líbila a sklidila obrovský potlesk.

Register to read more...

Česko svítí modře

Oblastní charita Moravská Třebová se zapojila pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického do kampaně „Česko svítí modře“. Ve čtvrtek 7. dubna 2016 se  naše třída i celá škola zapojila do této akce a jak nám to slušelo, posuďte sami!

 

 

 

Register to read more...

Recitační soutěž

Je 1. dubna. Ačkoli je tento den spojen většinou s různými šprýmy, žertíky a drobnými zlomyslnostmi, u nás ve škole je duben spojen s Recitační soutěží. Letos přímo na "apríla". Sešli jsme se v tělocvičně, abychom se pochlubili, jak se nám podařilo naučit se vybrané básničky. Všichni vystupující se opravdu snažili a bylo jich hodně. Nejtěžší úkol měla jako vždy porota, která musela rozhodnout, kdo byl nejlepší nebo komu se to nejlépe povedlo. Z naší třídy se umístili hned dva žáci. V kategorii mladší žáci obsadil druhé místo Martin Loun a v kategorii starší žáci vyhrál 1. místo František Konečný. Všem účastníkům patří poděkování a uznání za jejich výkony.

Register to read more...

Co je to Morana?

Víte co je to Morana?

Děti a paní učitelky z naší mateřské školy nás poprosily, abychom jim vytvořili Moranu. Co že to je ta…Morana? Morana je vlastně bohyně zimy, smrti a odpočinku. Je popisována jako žena stařena. Ale jak si ji představujeme my? Posuďte sami, jestli se nám povedla.

 

Mezi písně spojené s vynášením Morany patří např.:

Morena, Morena,
za koho umreła,
za pána Martina,
s čérnýma očima.

Buďte baby vesełé,
nové léto neseme.
Kvítíčko, listíčko! 

Register to read more...

Jak bylo na "lyžáku"

Je sobota 30. ledna a my jsme se konečně dočkali. Jedeme na "lyžák"! Naše škola pořádá spoustu výborných akcí a lyžák je jednou z nejlepších. Nejen že se naučíme lyžovat, ale hrajeme spoustu společenských her, poznáme se při jiných aktivitách než ve škole a navíc zažijeme vždy spousty legrace. Škoda jen, že někteří naši kamarádi se na lyžák nedostanou ani jednou. Moc bychom to přáli všem dětem. Tak třeba příště?....

Register to read more...

Vánoční besídka

Vánoční besídka je už tradičně předehrou svátků, na které se těšíme celý rok. Vánoce - nejkrásnější svátky v roce...vůně cukroví, jehličí a dárky v třpytivých obalech...ale než tu budou, trochu jsme si zazpívali, zarecitovali a poslechli si novou "operku" v podání žáků praktické školy dvouleté. Ze všeho nejvíc jsme se těšili na diskotéku, kterou jsme si opravdu užili.

Register to read more...

Zase přišel Mikuláš

Rok se s rokem sešel a zase je tu Mikuláš. Každým rokem se úlohy čertů, andělů a Mikuláše ujímají nejstarší žáci naší školy. Ostatní jim lehce závidí a těší se na to, až i oni se budou moci jednou projít po škole v některé z masek a tak trochu nahánět strach svým mladším spolužákům. Ale u nás ve škole chodí jen hodní čerti a Mikuláš rozdává jen sladkosti, takže není třeba se bát.   .

Register to read more...

Školy pro město

Ve čtvrtek 1. 10. 2015 v 9:30 až 11:30 ožilo naše náměstí a zaplnilo se dětmi a mládeží. Město Moravská Třebová a Komise pro výchovu a vzdělávání uspořádala prezentační akci místních škol. Žáci připravili ukázky svých odborných dovedností a zájemce seznámili s programem studia. Přesně v 11:30 proběhlo již v pořadí čtvrté obejmutí města.

Register to read more...

 

 


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO

 

Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Moravská Třebová - netfirmy.cz
Speciální školy - netfirmy.cz